Ürün İsmi : ELOKSAL KAPLAMA REDRESÖRÜ
Kategori : KAPLAMA REDRESÖRLERİ
Paylaş :

Kaplama Kalınlığı Kontrolü
Agplus kontrol sistemi havuza konan parça yüzeyini otomatik olarak algılar ve istenen mikronda kaplama kalınlığı için gerekli çalışma süresini otomatik hesaplar. Operatör yalnızca mikron olarak istenen kalınlığı girer ve starta basar. Diğer tüm işlemler redresör tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir.
 
Sıcaklık Ölçümü
Eloksal banyosunun 18 - 22 C arasında olması gereklidir. Havuz sıcaklığı redresör tarafından ölçülür ve panelde görüntülenir. Böylece harici bir sıcaklık ölçüm kontrol sistemine gerek kalmaz. Aynı zamanda çalışma kolaylığı sağlanır.
 
Havuz Sıcaklık Kontrolü
Eloksal programlarında istenen havuz sıcaklığı alt ve üst sınırları girilir. Redresör havuz sıcaklığını ölçerek verilen aralığa uygunluğunu kontrol eder. Gerektiğinde soğutma sistemini çalıştırır ve istenilen sıcaklığa ulaşıldığında otomatik olarak sistemi durdurur. Bu sayede karmaşık sıcaklık kontrol mekanizmalarına gerek kalmaz.
 
Reçete Sistemi
Farklı özelliklere sahip alüminyum parçalar için gerekli çalışma programı reçete olarak sistem hafızasına kaydedilir. Hangi parça kaplanacaksa o reçete yüklenerek hızlıca işlem başlatılabilir. Bu sayede hangi parça için hangi gerilim değerlerinin kullanılacağı karmaşası yaşanmaz. Her zaman aynı standartta üretim sağlanır.
 
Fonksiyonel Operatör Paneli
Eloksal redresörleri için geliştirilen operatör paneli dokunmatik, renkli ve geniş bir ekrana sahiptir. Bu ekrandan cihazın tüm program özellikleri tanımlanabilir. Kalibrasyon işlemleri gerçekleştirilebilir. Parçalar için reçete hazırlanabilir.IP65 koruma sınıfına sahip operatör paneli ortamdaki asit, nem vb. etkilerden zarar görmez. Uzun yıllar güvenle kullanılabilir.
 
PLC' li Kontrol Sistemi
Agplus Eloksal redresörleri PLC' li kontrol sistemine sahiptir. PLC kontrol sistemi endüstriyel bileşenler kullanılarak gerçekleştirildiği için uzun ömürlü ve güvenilirliği yüksektir. Esnek programlama özellikleriyle yeniliklere açık bir çözümdür. Cihazların harici bir sistem ile senkronize çalışması istenildiğinde her türlü otomasyon sistemine kolayca bağlanabilir.

AGP Enerji Online Genel Katalog